Voilier de l’année 2018 – La Rochelle 2017 – TES 246 Versus
To najnowszy niewielki cruiser żaglowy z gamy jachtów firmy TES YACHT. Jest to jednostka o długości 7,5 metra o unikalnej budowie kadłuba poprzez zastosowanie odwróconego nawisu dziobowego, dzięki któremu jacht jest bardziej stabilny i polepszona przez to została jego charakterystyka nautyczna. Jego standardowa europejska szerokość transportowa pozwala na penetrację zagranicznych akwenów. Przeznaczony jest do żeglowania po akwenach śródlądowych, jak i wodach morskich (kategoria projektowa B lub C w zależności od sposobu balastowania).

Jest dostępny w dwóch wersjach: 6 osobowej z mniejszym kambuzem i standardową kabiną sanitarną oraz 4 osobowej z większym kambuzem i łazienką z wydzielonym prysznicem. Wyposażony jest w 3 okna burtowe, 2 okna nad burtowe po każdej ze stron oraz świetlik w części dziobowej przez co wnętrze jest jasne i sprawia wrażenie jeszcze bardziej obszernego. Posiada koje w dziobowej centralnej i rufowej części jednostki.

W kokpicie wszystkie stopery znajdują się po jednej stronie co w znacznym stopniu ułatwia wybieranie fałów i zwiększa ergonomię ich użytkowania. Kokpit został zaprojektowany w sposób zamknięty, w części rufowej znajdują się dwie zamykane ławeczki, które zabezpieczają przed przypadkowym wypadnięciem za burtę. Dodatkowo kokpit posiada wysokie oparcia, które chronią załogantów podczas żeglowania w trudnych warunkach pogodowych. Jacht charakteryzuje się doskonałymi parametrami nautycznymi przez co żeglowanie nim to czysta przyjemność nawet podczas wymagających warunków pogodowych. Doskonale sprawdzi się w firmach czarterowych jak i wśród żeglarzy indywidualnych!


Podoba Ci się ten jacht? Umów sie z wystawcą na oglądanie jachtu podczas POLBOAT YACHTING FESTIVAL!
mail kontaktowy – biuro@tes-yacht.pl
https://yachtingfestival.pl/wp-content/themes/yachtsailing