Gdynia 2020

Zapraszamy do udziału
w wyjątkowym wydarzeniu, jakiego w Polsce jeszcze
nie było!

Polski przemysł jachtowy jest doceniany na całym świecie. Naszą specjalnością są łodzie motorowe do 11 m z silnikiem zaburtowym. W tym segmencie Polska jest europejskim liderem i zajmuje drugie miejsce na świecie, ustępując tylko Stanom Zjednoczonym. Polski przemysł znany jest również z produkcji jednostek luksusowych, wielokrotnie nagradzanych na najbardziej prestiżowych konkursach na świecie. Teraz wszystko to, co najlepsze, będzie można zobaczyć w jednym miejscu i czasie — podczas POLBOAT YACHTING FESTIVAL.

 

W związku z odwołaniem targów Wiatr i Woda (w marcu w Warszawie oraz w lipcu w Gdyni), Zarząd Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych POLSKIE JACHTY (POLBOAT) podjął decyzję o organizacji wydarzenia, które da Wystawcom możliwość prezentacji jednostek pływających na wodzie, a także prowadzenia spotkań biznesowych z firmami z branży oraz z potencjalnymi klientami.

W roli lokalizacji Wystawy zadebiutuje Marina Yacht Park Marina, nowoczesna przystań jachtowa znajdująca się w Basenie Prezydenta (przy wieżowcach Sea Towers), która na początku 2020 roku została wyróżniona w konkursie na najlepszą gdyńską inwestycję roku "Czas Gdyni".

Zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć jachty z polskich i zagranicznych stoczni. Swój udział w imprezie potwierdziły czołowe polskie stocznie, w tym nasze dwie najważniejsze marki eksportowe: Galeon i Sunreef (w ubiegłym roku słynny tenisista Rafael Nadal został armatorem jachtu 80 Sunreef Power), który zaprezentuje 80-stopową żaglową jednostkę Sunreef 80 Double Happiness. Po kilka jednostek planują wystawić Delphia/MS-Yachts, Parker Poland oraz Techno Marine. Ponadto w marinie gdyńskiej zawitają m.in. La Mare Houseboats, Markos/Etiuda Yachts, Mazuria, Mongird Yacht, Northman, Pro Air i Tes Yacht. Nie zabraknie wielu dobrze znanych i docenianych zagranicznych brandów, takich jak: Bayliner, Flipper, Hanse, Saxdor czy skutery SeaDoo, prezentowanych przez polskich dystrybutorów tych marek: Dobre Jachty, Eco Marine, Super Yachts, Taurus Sea Power, Wiszniewski Boat Centre oraz Yachts & Yachting.

Z uwagi na obecną sytuację, Organizatorzy dokładają wszelkich starań, żeby wydarzenie było przede wszystkim bezpieczne, dlatego w tym roku będzie miało głównie charakter wystawy jednostek pływających. Co prawda na nabrzeżu, przy wejściu ne keje, zaplanowano ustawienie niewielkiej liczby namiotów, ale głównie jako uzupełnienie miejsc cumowniczych Wystawców do prowadzenia spotkań biznesowych oraz dla kilku firm z branży, których oferta jest skierowana do producentów jednostek pływających. W przyszłym roku planujemy zaprosić również wystawców z ofertą skierowaną do indywidualnych zwiedzających.

Impreza nie będzie biletowana, ale wejścia na keje będą limitowane – na jachty w pierwszej kolejności będą wchodzić osoby, które wcześniej zapiszą się na spotkania oraz goście zaproszeni przez wystawców i partnerów wydarzenia. Zainteresowane osoby mogą umawiać się na spotkania z wystawcami korzystając z kontaktów podanych na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia: www.yachtingfestival.pl (zakładka: Wystawcy(obecnie w przygotowaniu).

Organizatorzy zapewniają, że dołożą wszelkich starań, by Wystawa odbyła się zgodnie z obowiązującymi zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego. Wszyscy pracownicy będą nosić obowiązkowe maseczki/przyłbice, na terenie mariny będą również dostępne środki do dezynfekcji, przepływ ludzi będzie kontrolowany z zachowywaniem dystansu społecznego. Dodatkowo każdego dnia Wystawcy oraz wszystkie osoby wchodzące na keje będą miały mierzona temperaturę. Jednostki pływające prezentowane na Wystawie będą wietrzone i dezynfekowane po każdej grupie zwiedzających.

Przy bosmanacie Organizatorzy ustawią duży namiot – będzie to strefa relaksu oraz miejsce przeznaczone na oficjalne i biznesowe spotkania. Na terenie mariny stanie dodatkowo telebim informujący o wydarzeniu i prezentowanych jednostkach. Rozmowy z zaproszonymi gośćmi (znani żeglarze, ważne postaci z branży) będą nagrywane i transmitowane na telebimie, aby uniknąć zgromadzeń ludzi przed sceną.

Wystawa dodatkowo będzie dostępna w Internecie w postaci wirtualnego spaceru w technologii video Matterport 3D.

Patroni Polboat Yachting Festival: magazyn „Wiatr”, „Dziennik Bałtycki”, Radio Gdańsk, Trojmiasto.pl.

Patronat honorowy objęło miasto Gdynia.

https://yachtingfestival.pl/wp-content/themes/yachtsailing