MARINA YACHT PARK w Gdyni

Marina Yacht Park należąca do Grupy PHN jest Partnerem Strategicznym Polboat Yachting Fetival.
Marina Yacht Park to nowoczesna przystań jachtowa, która od sezonu żeglarskiego 2019 roku uatrakcyjnia polskie wybrzeże Bałtyku. Obiekt wyposażony jest w funkcjonalne zaplecze, dostosowane do potrzeb najbardziej wymagających żeglarzy, a nowoczesny system zarządzania i rezerwacji sprawiają, że Marina Yacht Park to idealne miejsce przygotowane na przyjęcie jednostek z Polski i z zagranicy, jak również przyjazne stałym armatorom. 

Przystań jachtowa Marina Yacht Park posiada 120 miejsc cumowniczych z dostępem do wody i prądu oraz doskonale przegotowaną infrastrukturę. 72 miejsca przeznaczone są dla jednostek krótszych niż 14 metrów (10A), 42 dla krótszych niż 12 metrów oraz 6 miejsc dla jednostek poniżej 10 metrów. Głębokość mariny pozwala na przyjęcie jednostek o zanurzeniu do 8 metrów. Dodatkowo Marina Yacht Park posiada 8 miejsc do dokowania skuterów oraz małych jednostek typu rib i łódek trenerskich ze specjalnie przygotowanymi dla tego typu jednostek pomostami pływającymi.

Przystań jachtowa spełnia wysokie standardy ekologiczne, zapewniając możliwość korzystania z punktów odbioru ścieków sanitarnych, toalet chemicznych i punktów segregacji śmieci, a pobliska stacja paliw, zlokalizowana na nabrzeżu, umożliwia bezpieczne tankowanie paliwa. Teren mariny jest ogrodzony oraz stale monitorowany.

Marina Yacht Park w 2020 roku została wyróżniona w konkursie na najlepszą gdyńską inwestycję roku “Czas Gdyni”.

Zasady wchodzenia do Mariny:

Marina Yacht Park znajduje się w Basenie Prezydenta, w obrębie Portu Morskiego Gdynia. Wejście do “Mariny Yacht Park” możliwe jest przez wejście Południowe na następujących zasadach:

  • Wymagane jest uzyskanie zgody kapitana Portu Gdynia (kanał 12 VHF),
  • Wywołanie radiowe “Marina Yacht Park” bądź samo “Yacht Park” na kanale 12VHF jest również nawiązaniem kontaktu z Bosmanem “Mariny Yacht Park”, który wskaże miejsce w Marinie,
  • Aby uniknąć zakłócania pracy na kanale 12, Bosman wskaże inny kanał roboczy (najczęściej będzie to kanał 20 VHF) celem ustalenia szczegółów postoju. W przypadku braku radiotelefonu można uzyskać kontakt z Bosmanem poprzez numer telefonu Mariny widoczny na stronie www: 78 555 7777. Bosman Mariny Yacht Park jest do dyspozycji żeglarzy całą dobę i z przyjemnością służy wsparciem i pomocą.

Więcej informacji: https://www.marinayachtpark.pl/

https://yachtingfestival.pl/wp-content/themes/yachtsailing