MARINA YACHT PARK w Gdyni

Marina Yacht Park to nowoczesna przystań jachtowa, która od sezonu żeglarskiego 2019 roku uatrakcyjnia polskie wybrzeże Bałtyku. Obiekt wyposażony jest w funkcjonalne zaplecze, dostosowane do potrzeb najbardziej wymagających żeglarzy, a nowoczesny system zarządzania i rezerwacji sprawiają, że Marina Yacht Park to idealne miejsce przygotowane na przyjęcie jednostek z Polski i z zagranicy, jak również przyjazne stałym armatorom. 

Przystań jachtowa Marina Yacht Park posiada 120 miejsc cumowniczych z dostępem do wody i prądu oraz doskonale przegotowaną infrastrukturę. 72 miejsca przeznaczone są dla jednostek krótszych niż 14 metrów (10A), 42 dla krótszych niż 12 metrów oraz 6 miejsc dla jednostek poniżej 10 metrów. Głębokość mariny pozwala na przyjęcie jednostek o zanurzeniu do 8 metrów. Dodatkowo Marina Yacht Park posiada 8 miejsc do dokowania skuterów oraz małych jednostek typu rib i łódek trenerskich ze specjalnie przygotowanymi dla tego typu jednostek pomostami pływającymi.

Przystań jachtowa spełnia wysokie standardy ekologiczne, zapewniając możliwość korzystania z punktów odbioru ścieków sanitarnych, toalet chemicznych i punktów segregacji śmieci, a pobliska stacja paliw, zlokalizowana na nabrzeżu, umożliwia bezpieczne tankowanie paliwa. Teren mariny jest ogrodzony oraz stale monitorowany.

Marina Yacht Park w 2020 roku została wyróżniona w konkursie na najlepszą gdyńską inwestycję roku “Czas Gdyni”.

Zasady wchodzenia do Mariny:

Marina Yacht Park znajduje się w Basenie Prezydenta, w obrębie Portu Morskiego Gdynia. Wejście do “Mariny Yacht Park” możliwe jest przez wejście Południowe na następujących zasadach:

  • Wymagane jest uzyskanie zgody kapitana Portu Gdynia (kanał 12 VHF),
  • Wywołanie radiowe “Marina Yacht Park” bądź samo “Yacht Park” na kanale 12VHF jest również nawiązaniem kontaktu z Bosmanem “Mariny Yacht Park”, który wskaże miejsce w Marinie,
  • Aby uniknąć zakłócania pracy na kanale 12, Bosman wskaże inny kanał roboczy (najczęściej będzie to kanał 20 VHF) celem ustalenia szczegółów postoju. W przypadku braku radiotelefonu można uzyskać kontakt z Bosmanem poprzez numer telefonu Mariny widoczny na stronie www: 78 555 7777. Bosman Mariny Yacht Park jest do dyspozycji żeglarzy całą dobę i z przyjemnością służy wsparciem i pomocą.

Więcej informacji: https://www.marinayachtpark.pl/

https://yachtingfestival.pl/wp-content/themes/yachtsailing