Blog listing

Galeon Yachts na trzeciej edycji POLBOAT YACHTING FESTIVALGaleon Yachts w 2022 roku świętuje 40-lecie istnienia. Z tej okazji podczas tegorocznej edycji POLBOAT YACHTNG FESTIVAL w gdyńskiej Marinie Yacht Park będzie okazja do podziwiania aż 8 różnych modeli luksusowych jachtów motorowych, w tym planowana jest światowa premiera Galeon 375 GTO.

Firma Galeon powstała w 1982 roku i jest prywatnym przedsiębiorstwem specjalizującym się w produkcji luksusowych jachtów oraz łodzi motorowych. Dzięki jasnej strategii zrównoważonego rozwoju firma zatrudnia obecnie ponad 1500 pracowników oraz dysponuje 35 000 m² hal produkcyjnych i montażowych co pozwala na realizację coraz ambitniejszych wyzwań. Obecnie marka pracuje nad kolejnymi prototypami jak również inwestuje w rozwój całego przedsiębiorstwa nie tylko budując kolejne hale ale też zatrudniając specjalistów z poszczególnych dziedzin jak również poszerzając siatkę dealerską.

A jeżeli ktoś z Państwa chciałby dowiedzieć się jak zmieniła się marka Galeon, stocznia zaprasza na Dni Otwarte: 

#OpenShipYard!* – 20 maja 2022

Plan dnia:

12:00 spotkanie w siedzibie Galeon Yachts Wiślnika

12:30 Wypełnienie potrzebnych dokumentów, zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa.

13:00 Podział na grupy, przydzielenie opiekuna grupy PM

13:15 Rozpoczęcie zwiedzania hal produkcyjnych

14:00 Zakończenie zwiedzania hal produkcyjnych

14:00 – 15:00 – Możliwość oglądania wybranych jednostek

Więcej na: http://www.galeon.pl

*Wydarzenie na zaproszenia

Czytaj dalej

OSTATNIE WOLNE MIEJSCA DLA WYSTAWCÓW EDYCJI 2022!!!

Miło nam poinformować, że na trzy miesiące przed startem imprezy zostały praktycznie ostatnie wolne miejsca przewidziane dla Wystawców – zarówno na wodzie jak i na lądzie.
 
Już niebawem zaczniemy prezentować kolejne firmy i zgłoszone jachty.
 
Ale już w tym momencie możemy potwierdzić – będzie więcej jednostek pływających niż w 2021 roku (w tym planowanych jest więcej premier niż rok temu), więcej namiotów na nabrzeżu i jeszcze więcej atrakcji dla odwiedzających. Szczegóły już wkrótce!   
Czytaj dalej

ZOSTAŃ WODNIAKIEM PODCZAS POLBOAT YACHTING FESTIVAL!

 

Kolejny raz podczas gdyńskiego festiwalu jachtowego odwiedzający będą mieli okazję  do wzięcia udziału w darmowych zajęciach żeglarskich na Jachtach 2020. Jest to idealna okazja, by spróbować swoich morskich sił na Zatoce Gdańskiej. Fundacja Aktywnie i Zdrowo we współpracy z Polboat Yachting Festival oferuje dobrą zabawę pod opieką wyedukowanych instruktorów żeglarstwa. Taka okazja nie może Cię ominąć!

Najważniejszym aspektem jest dla nas bezpieczeństwo. Fundacja Aktywnie i Zdrowo zabezpiecza wydarzenie w formie dwóch ribów, kamizelek ratunkowych, zaś firma PRO AIR dostarcza dwa, niewywracane, sprzyjające do nauki Jachty 2020.

W sezonie 2022 zaplanowane są dwie edycje akcji #ZostańWodniakiem – w maju oraz w lipcu podczas POLBOAT YACHTING FESTIVAL. Zapraszamy do śledzenia informacji w mediach społecznościowych. Liczba miejsc ograniczona!

Czytaj dalej

Sztorm Grupa partnerem POLBOAT YACHTING FESTIVAL 2022

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że Partnerem POLBOAT YACHTING FESTIVAL 2022 została Sztorm Grupa.

Firma, która współpracuje z POLBOAT przy akcji #ZostanWodniakiem popularyzującej sporty wodne, włączy się również w organizację specjalnej edycji tej akcji społecznej, która będzie miała miejsce podczas letnich targów na wodzie w Gdyni. Goście odwiedzający imprezę będą mieli m.in. możliwość udziału w darmowym rejsie jachtem Caravela SZTORM-1000.

Sztorm Grupa to szkoła żeglarstwa i sportów motorowodnych oraz organizator żeglarskiego wypoczynku dla dzieci i dorosłych. Swoje bazy posiada w Warszawie, na Śląsku, na Mazurach i w Gdyni. Każdego roku swoją żeglarską przygodę ze Sztorm Grupą rozpoczyna tysiące Polaków, ucząc się, zdobywając uprawnienia, wypoczywając pod żaglami na różnych akwenach. Sztorm Grupa to również organizator żeglarskich eventów, partner Polskiej Ligi Żeglarskiej i Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych – Polskie Jachty.
Czytaj dalej

DRUGA EDYCJA KONKURSU O NAGRODĘ PREZYDENTA GDYNI – GDYNIA POLBOAT AWARDS 2022

W Konkursie zostaną przyznane nagrody w kategoriach:
a) Najciekawszy Jacht Żaglowy,
b) Najciekawszy Jacht Motorowy,
c) Jury konkursu może podjąć decyzję o przyznaniu specjalnych wyróżnień. O ich ilości i kategorii decyduje Jury.

Do nagrody „GDYNIA POLBOAT AWARDS 2022” pretendować mogą wszystkie prezentowane na Wystawie jachty żaglowe i motorowe, na podstawie ustnego zgłoszenia od Wystawcy. Zawiadomienie o Nagrodzie wraz z Regulaminem zostanie zamieszczone na stronie internetowej Wystawy (www.yachtingfestival.pl).

Jury dokonuje oglądu i analizy jachtów i łodzi kandydujących do Nagrody, a następnie wystawia oceny w dwóch kryteriach: wygląd (design) i funkcjonalność.

W pierwszej edycji konkursu Jury postanowiło przyznać nagrody GDYNIA POLBOAT AWARD 2021 następującym konstrukcjom pływającym obecnym na wystawie:

W kategorii Najciekawszy Jacht Żaglowy nagrodę otrzymał jacht Maxus 34 ze stoczni Northman.

W kategorii Najciekawszy Jacht Motorowy, nagroda przyznana została jachtowi Galeon 325 GTO ze stoczni Galeon.

Jury konkursu postanowiło oprócz nagród głównych przyznać Wyróżnienie Specjalne dla houseboat La Mare Modern.

Czytaj dalej

TRZECIA EDYCJA POLBOAT YACHTING FESTIVAL – 21-24 LIPCA 2022 R. W MARINA YACHT PARK W GDYNI.


Po raz kolejny do Gdyni przypłyną najpiękniejsze jachty żaglowe, luksusowe katamarany i łodzie motorowe, a także houseboaty i skutery wodne.
 
W tym roku na wystawie zobaczymy blisko 100 jednostek. Swój udział zapowiedziały czołowe polskie stocznie i prestiżowe marki zagraniczne. 

Poza jachtami w marinie, organizatorzy przygotowali atrakcyjny program m.in. koncert rockowy, pokazy flyboardingu, spotkania z ciekawymi gośćmi. Dodatkowo odwiedzający będą mogli w tym roku wziąć udział w bezpłatnych rejsach jachtami żaglowymi i łodziami motorowymi – w ramach akcji #ZostańWodniakiem.
 
Wstęp na wystawę jest bezpłatny, ale wejścia na jachty będą możliwe po uprzednim umówieniu spotkania u poszczególnych wystawców.
Czytaj dalej

WYSTAWA POLBOAT YACHTING FESTIVAL GDYNIA 2021 – DZIEŃ IVZa nami ostatni dzień wystawy POLBOAT YACHTING FESTIVAL 2021, zapraszamy do galerii zdjęć!

Czytaj dalej

WYSTAWA POLBOAT YACHTING FESTIVAL GDYNIA 2021 – DZIEŃ IIIZapraszamy do galerii zdjęć!

Czytaj dalej

WYSTAWA POLBOAT YACHTING FESTIVAL GDYNIA 2021 – DZIEŃ II


Za nami kolejny dzień wystawy POLBOAT YACHTING FESTIVAL 2021, zapraszamy do galerii zdjęć!Czytaj dalej

WYSTAWA POLBOAT YACHTING FESTIVAL GDYNIA 2021 – DZIEŃ I

Czytaj dalej
https://yachtingfestival.pl/wp-content/themes/yachtsailing