Premierowa edycja Konkursu o Nagrodę Prezydenta Gdyni – GDYNIA POLBOAT AWARDS 2021Organizatorem konkursu „GDYNIA POLBOAT AWARDS 2021” jest Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych – Polskie Jachty, konkurs odbywa się pod honorowym Patronatem Prezydenta Gdyni - Pana Wojciecha Szczurka.

W Konkursie zostaną przyznane nagrody w kategoriach:
a) Najciekawszy Jacht Żaglowy,
b) Najciekawszy Jacht Motorowy,
c) Jury konkursu może podjąć decyzję o przyznaniu specjalnych wyróżnień. O ich ilości i kategorii decyduje Jury.

Do nagrody „GDYNIA POLBOAT AWARDS 2021” pretendować mogą wszystkie prezentowane na Wystawie jachty żaglowe i motorowe, na podstawie ustnego zgłoszenia od Wystawcy. Zawiadomienie o Nagrodzie wraz z Regulaminem zostanie zamieszczone na stronie internetowej Wystawy (www.yachtingfestival.pl).
Jury dokonuje oglądu i analizy jachtów i łodzi kandydujących do Nagrody, a następnie wystawia oceny w dwóch kryteriach: wygląd (design) i funkcjonalność.

W skład niezależnego Jury w 2021 roku wchodzą:
- Stanisław Iwiński – (Przewodniczący Jury) właściciel portalu www.yachtsmen.eu,
- Jacek Centkowski – światowej sławy projektant i konstruktor jachtów,
- Robert Błażejak – konstruktor i właściciel Błazejak Yacht Design,
- Adam Stachowicz – artysta rzeźbiarz,
- Michał Bąk (Sekretarz Jury) – sekretarz generalny POLBOAT.

Nagrody w kategoriach Najciekawszy Jacht Żaglowy i Najciekawszy Jacht Motorowy zostaną wręczone przez Prezydenta Gdyni w czwartek, 15 lipca 2021 roku, o godzinie 20:00, podczas uroczystej kolacji z okazji 15-lecia Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych POLSKIE JACHTY w hotelu Courtyard by Marriott Waterfront Gdynia.

Autorem statuetki jest Adam Stachowicz - Trójmiejski Artysta Rzeźbiarz.
Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale rzeźby. Od 25 lat tworzy prace w różnych materiałach, ale przede wszystkim w metalu. W swoich realizacjach łączy świat artystyczny z doskonałością rzemieślniczych technik. W świecie jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci świata kowalskiego z Polski. Jego prace ukazują się w albumach światowej sztuki, każda rzecz opuszczająca jego pracownię jest w każdym calu dziełem sztuki. Od ponad dziesięciu lat prezes Stowarzyszenia Polskich Artystów Kowali skupiającego najlepszych kowali z całej Polski.

Dodaj komentarz

https://yachtingfestival.pl/wp-content/themes/yachtsailing