V Żeglarska Parada Świętojańska już 19 czerwca!


 

Jeszcze trochę ponad miesiąc do drugiej edycji Polboat Yachting Festiwal, w międzyczasie chcielibyśmy wszystkich pasjonatów jachtingu zaprosić na V Żeglarską Paradę Świętojańską.

Już 19 czerwca dziesiątki jachtów i żaglowców przepłyną z Gdyni do Gdańska, a mieszkańcy Trójmiasta będą mogli z lądu obserwować korowód małych i dużych żagli.

Parada wyruszy z wysokości główek wejścia południowego Portu Gdynia, a jej pierwszym głośnym i dobrze widocznym akcentem będzie koncert Męskiego Chóru Szantowego Zawisza Czarny z pokładu harcerskiego żaglowca „Zawisza Czarny”.  Koncertu będzie można wysłuchać z gdyńskiej plaży miejskiej i Bulwaru Nadmorskiego. Natomiast najlepszymi punktami widokowymi, do obserwacji samej parady będzie Plaża i Bulwar w Gdyni. a także mola w Orłowie i Sopocie.

Tegoroczna Parada Świętojańska zakończy się na wysokości mola w Gdańsku-Brzeźnie, ale jej uczestnicy dotrą aż do Gdańska. Tam publiczność będzie mogła podziwiać jachty i żaglowce płynące Motławą w kierunku centrum miasta. Pierwsze jednostki uczestniczące w Paradzie zaczną cumować już na wysokości Polskiego Haka. Kolejne będą zbliżać się do Długiego Pobrzeża. Wśród nich „Zawisza Czarny”, na którego pokładzie Męski Chór Zawiszy Czarnego da drugi koncert. Wydarzenie zakończy impreza integracyjna uczestników Parady.

Właściciele mniejszych i większych jednostek wciąż mają możliwość zgłaszania udziału swoich załóg i łódek w Paradzie za pośrednictwem strony zeglarskaparadaswietojanska.pl. Można też kontaktować się bezpośrednio z koordynatorem imprezy, Jerzym Jałoszewskim, pisząc na adres mailowy: jerzy.jaloszewski@dalmor.pl.

Chęć udziału w Żeglarskiej Paradzie Świętojańskiej wyraziły już załogi m.in.: „Daru Młodzieży”, „Pogorii”, „Zawiszy Czarnego” i „Generała Zaruskiego”. Wzdłuż Parady popłynie też jacht „I love Poland”.

Organizatorem V Żeglarskiej Parady Świętojańskiej, która odbędzie się w ramach Święta Morza w Gdyni, są: Pomorski Związek Żeglarski, Jerzy Jałoszewski – gł. koordynator Parady, Marek Lenard – gdański koordynator oraz Artur Pierzyński – komandor Parady. Partnerzy V ŻPŚ to Miasto Gdynia, Miasto Gdańsk, Port Gdynia, Urząd Morski w Gdyni, Dalmor Property Management.


V Żeglarska Parada Świętojańska – szczegółowy program:

11.00-12.00 – Formowanie Parady od wysokości główek wejścia południowego Portu Gdynia
11.00-12.00 – Koncert Męskiego Chóru Szantowego Zawisza Czarny (z pokładu „Zawiszy Czarnego” z okazji 60. rocznicy żaglowca)
12.00 – Start do Parady
12.00-15.00 – Parada na wodach Zatoki Gdańskiej
15.30-16.30 – Wejście na Motławę, Parada – cumowanie
16.30 – Koncert Męskiego Chóru Szantowego Zawisza Czarny z okazji 60. rocznicy „Zawiszy Czarnego”16.30-do wieczora – Impreza integracyjna, wspólna na lądzie lub na poszczególnych jachtach

Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

https://yachtingfestival.pl/wp-content/themes/yachtsailing