Jacht klasy 2020 – przeznaczony jest do powszechnej nauki żeglowania od podstaw dla dzieci i młodzieży, do podnoszenie umiejętności i kwalifikacji żeglarskich,  przygotowania  do egzaminu i egzaminowania na patent żeglarza jachtowego.
Jacht dedykowany zarówno dla rozpoczynających uprawianie żeglarstwa, jak i pragnących żeglować rekreacyjnie pod żaglami czy na silniku posiłkując się silnikiem zaburtowym (miejsce przygotowane konstrukcyjnie do montażu pantografu) oraz dla tych, którym żeglarstwo kojarzy się z regatami, rywalizacją i wyczynem.

Mobilność
Waga i konstrukcja jachtu umożliwia załadowanie na przyczepę podłodziową przez minimalny skład załogi oraz transport samochodem osobowym po drogach publicznych.

Akweny pływań
Jacht przystosowany do pływania po przybrzeżnych wodach morskich i wodach śródlądowych.

Bezpieczeństwo
Jacht spełnia wymagania bezpiecznej i bezstresowej (szczególnie ważne dla początkujących) żeglugi w kategorii jachtów treningowych, rekreacyjnych i regatowych.
Konstrukcja jachtu, określona powszechnymi kryteriami Norm Europejskich ISO, umożliwia swobodę żeglowania bez asekuracji zewnętrznej.
Jacht posiada kategorie projektową C (zdolność do żeglugi przy sile stałego wiatru do 6 stopni B, podmuchach wiatru do 33 węzłów i fali do 2 m wysokości).

Podoba Ci się ten jacht? Umów sie z wystawcą na oglądanie jachtu podczas POLBOAT YACHTING FESTIVAL!
mail kontaktowy – marta.wasaznik@jacht2020.plhttps://yachtingfestival.pl/wp-content/themes/yachtsailing