Zbudowany w 1937 roku drewniany jacht jest dziedzictwem światowego jachtingu i wyjątkowym przedstawicielem belle epoque żeglarstwa. Jednostka należała do Króla Norwegii Olafa V, na której, ten dwukrotny mistrz olimpijski, wygrał mistrzostwa świata w Nowym Jorku.

NORNA VI to jacht klasy International Six Metre (R-6), która w okresie międzywojnia była klasą olimpijską. Z racji swoich walorów żeglarskich i ponadczasowego piękna była i jest klasą jachtów cenioną przez koronowane głowy. Wśród aktualnych posiadaczy takich jednostek jest min. Król Hiszpanii Juan Carlos oraz aktualny Król Norwegii Harald V, syn Olafa V.

Jacht zaprojektowany został przez legendarnego norweskiego projektanta Johana Ankera, współzałożyciela Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej IYRU (1906r.).

Ocean Challenge Yacht Club pozyskał ten przepiękny jacht w celu realizowania popularyzacji żeglarstwa, jachtingowej etykiety, historii i stylu życia. Pod banderą klubu jacht startować będzie w kolejnych latach w regatach rangi mistrzostw świata, które do dziś cieszą się uznaniem żeglarskiej elity. Poszycie jachtu stanowi kanadyjska sosna, użebrowanie wykonane jest z mahoniu. Jacht posiada nowoczesny takielunek i certyfikaty klasy 6mR. Jego wymiary to 11.5m x 2m, waga 4 tony.

Podoba Ci się ten jacht? Umów sie z wystawcą na oglądanie jachtu podczas POLBOAT YACHTING FESTIVAL! mail kontaktowy – info@superyachts.pl https://yachtingfestival.pl/wp-content/themes/yachtsailing