Pasja, wolność i prędkość. Vulcan Yacht JP47 to łódź stworzona z ambicji, marzeń oraz chęci przełamywania schematów. Przemyślana i zaprojektowana z uwzględnieniem najdrobniejszych szczegółów, by zadowolić koneserów ceniących styl, klasę, oryginalność oraz niezawodność.
Wszystkie rozwiązania, zarówno technologiczne, jak i związane z ergonomią czy wykończeniem wnętrza, zostały precyzyjnie przeanalizowane po to, by stworzyć jednostkę, która zadowoli najbardziej wysublimowane gusta. Vulcan JP47 to odpowiedź na potrzeby osób nieuznających kompromisu, ceniących styl, wyrafinowaną estetykę oraz niezawodność połączoną z najwyższej klasy komfortem.

Jedyna taka
Vulcan JP47 to jedyna łódź produkowana w Polsce z napędem powierzchniowym – takim, jaki wykorzystywany jest m.in. w militarnych jednostkach pościgowych. Ta jednostka to odpowiedź na potrzeby entuzjastów prędkości, ceniących komfort. Stworzona dla ludzi, którzy nie akceptują półśrodków i sięgają tylko po to, co najlepsze.

Vulcan Yacht JP47 to wysokiej klasy jednostka oparta na kadłubie stopniowanym – dla maksymalnej wydajności dodatkowo wentylowanym (cztery tunele na stopień), zaprojektowana przy użyciu zaawansowanych rozwiązań numerycznych (CFD) dla uzyskania optymalnej kombinacji osiągów, dzielności morskiej i komfortu podróżowania. Kabina z łazienką (pełna wysokość stania) z 4 miejscami do spania – maksymalna ilość osób 10. Układ pokładu został zaprojektowany dla maksymalnej wygody przy użyciu najwyższej jakości materiałów wykończeniowych. Każda jednostka jest indywidualnie konfigurowana – od koloru użytych lakierów, układu pulpitu, pokładu po szereg dostępnych opcji wyposażenia i detali.

Napęd powierzchniowy
Zastosowany w Vulcanie napęd to blisko 4 tysiące aplikacji morskich, głównie wykorzystywany w jednostkach wysoce wymagalnych militarnych oraz pościgowych, gdzie sprawność i niezawodność jest kluczowym elementem. Unikalna cecha Vulcana, uzyskana dzięki zastosowaniu pędnika powierzchniowego, to możliwość operowania na płytkich wodach. Dobór niezawodnych jednostek napędowych, posiadających najwyższy wskaźnik momentu obrotowego do masy, był poparty wnikliwymi analizami. Wybrano zwycięzcę – Long Distance Race New York – Bermuda oraz silniki FPT.

Układ napędowy
Jednostka posiada dwa silniki wysokoprężne o mocy 570 HP każdy połączone ze skrzynią biegów ZF 280-1A I wałem kardana z trymowanym napędem powierzchniowym SDS2L, zakończony indywidualnie odlewanymi powierzchniowymi pędnikami klasy S. Tłumiki liniowe z zaporą zwrotną, wydech pod linią wody. Instalacja nadciśnieniowa układów chłodzenia wody morskiej z czujnikami przepływu Układ płukania instalacji wody morskiej wodą słodką lub glycoolem Najwydajniejsza termoizolacja kabiny i silnikowych układów wydechowych oparta o aerogel-u Trzystopniowy, separowany ze wskazaniem podciśnienia, paliwowy układ filtrujący Zbiorniki paliwowe 2x 390l z pompami transferowymi, wlewami ze wskazaniem napełnienia, czujnikami ultradźwiękowymi i analogowymi.

Pełna customizjacja
Vulcan to jacht, który tworzysz od podstaw. Nie jesteś jedynie jej właścicielem, ale również współtwórcą. Angażując się w customizację, stajesz się konstruktorem, masz realny wpływ na każdy element. To Ty decydujesz o kolorze Vulcana, wykończeniu wnętrza czy ułożeniu wskaźników na pulpicie. To Ty wybierasz skóry, tkaniny, drewno i wszystkie elementy. To Ty urządzasz całe wnętrze, nadając Vulcanowi niepowtarzalności. Vulcan to Twoja łódź i możesz być pewien, że będzie to jedyna taka łódź na świecie.

Detale
Piękno tkwi w szczegółach. Vulcan JP47 to łódź wykonana z materiałów najwyższej jakości. Każdy element i każdy detal to autorski koncept stworzony na potrzeby Vulcana. Misterne obszycia, te same skóry, które wykorzystuje Bentley, knagi i carbonowe elementy – Vulcan to piękno i jakość w najdrobniejszym detalu.

Doświadczenie
Vulcan z serią JP47 to marka związana z firmą JP Marine, od lat obecną na rynku jednostek komercyjnych i pościgowych. Specjalizuje się ona w projektowaniu, budowie oraz wszelkich pracach instalacyjnych. Nad projektem Vulcan JP47 od początku aż do samego końca czuwał Jacek Pawlik – inżynier, konstruktor oraz założyciel JP Marine – wraz z zespołem najlepszych specjalistów. Vulcan powstał na bazie wieloletniego doświadczenia zdobytego podczas setek realizacji dla różnorodnych jednostek pływających. Od kutrów rybackich, poprzez łodzie racingowe, jachty, na jednostkach militarnych kończąc.

Parametry techniczne
Długość całkowita (LOA) – 14,5m
Długość linii wody (LWL) – 12,0m
Szerokość maksymalna (BOA) – 4,2m
Zanurzenie – 0,84m
Wysokość (bez światła kotwicznego i ze złożonymi antenami) – 4,0m
Masa lekka – 12,3t
Masa maksymalna – 13,6t
Maksymalna ilość osób na łodzi -10
Klasa B
Prędkość maksymalna +40kn
Prędkość przelotowa +35km

Podoba Ci się ten jacht? Umów sie z wystawcą na oglądanie jachtu podczas POLBOAT YACHTING FESTIVAL!
mail kontaktowy – jacek.pawlik@vulcan.yachtshttps://yachtingfestival.pl/wp-content/themes/yachtsailing